21.10.2023, Sandecja Nowy Sącz 3:2 Polonia Bytom

Godzina: 14:00

Rozgrywki: II liga

Miejsce: Stadion Garbarni Kraków, ul. Rydlówka 23

Koszt biletu: 5 zł (ulgowy)

Bardzo fajny bilet. Mimo że nie grają u siebie, to i tak bilety są dobrze przygotowane, jest odpowiednia szata graficzna, informacja o rywalu i dacie meczu, a także herby obu zespołów.

Ukończenie studiów i zmiana pracy spowodowały, że mam wolne weekendy, więc mam możliwość od czasu do czasu pojawiać się na meczach. Pierwszym obejrzanym przeze mnie spotkaniem w sezonie 2023/2024 był mecz wyjazdowy Polonii Bytom w Krakowie.

W meczu 14. kolejki II ligi zmierzyły się dwa zespoły walczące o utrzymanie: zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Sandecja Nowy Sącz podejmowała piętnastą Polonię Bytom. Dla obu zespołów był to więc bardzo ważny mecz. Sandecja rozgrywa swoje mecze w Krakowie ze względu na przedłużającą się budowę stadionu w Nowym Sączu.

Rozgrzewka piłkarzy Sandecji...
...i Polonii

Zdaniem bukmacherów minimalnym faworytem tego spotkania byli formalni gospodarze i to właśnie oni w 11. minucie mieli pierwszą dobrą sytuację do strzelenia gola. Rzut wolny wykonywał wówczas Radosław Gołębiowski, jednakże jego uderzenie obronił bramkarz gości, Kamil Hajduk. Trzy minuty później czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Dawidzie Wolnym otrzymał Kamil Słaby. Sytuacja ta zmusiła trenera gospodarzy do zmiany taktyki i już w 19. minucie boisko opuścił Eryk Galara, którego zastąpił Rastislav Václavik. Pięć minut późnej goście wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola był Lucjan Zieliński. Gdy wydawało się, że Polonia kontroluje przebieg spotkania, w 35. minucie Sandecja otrzymała rzut karny po głupim i niepotrzebnym faulu Łukasza Zejdlera. Jedenastkę wykorzystał Jakub Wróbel. Obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W przerwie meczu sporo kibiców udało się do punktu gastronomicznego. Kiełbasa niezła, ale niewarta swojej ceny (20 zł).

Stadion w przerwie meczu

W drugiej połowie Polonia próbowała ponownie objąć prowadzenie i w 48. minucie była bliska osiągnięcia celu, ale strzał Patryka Stefańskiego odbił się od poprzeczki. Siedem minut później to gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie, kiedy Rastislav Václavik przejął piłkę w polu karnym i mocnym strzałem wbił ją do bramki. Trener gości szybko zareagował na wydarzenia boiskowe, dokonując poczwórnej zmiany, jednakże nie przyniosły one efektu. W 67. minucie było już 3:1, a strzelcem gola był Kamil Sobczak. Polonia próbowała odrobić straty, ale udało im się strzelić jedynie gola kontaktowego po tym, jak Dawid Wolny w 76. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców gospodarzy. Mimo doliczonych 7 minut, kolejne gole już nie padły. Sandecja mimo wygranej pozostała na ostatnim miejscu, ale jej strata do bezpiecznej pozycji wynosi już tylko jeden punkt.

Kibice Polonii pojawili się na meczu ok. 10 minut przed rozpoczęciem spotkania. W okolicach 10. minuty zaczęli żywiołowy doping, który prowadzili niemal przez cały mecz. Kibice Sandecji ograniczyli się jedynie do komentowania decyzji sędziego. Liczba osób na stadionie to prawdopodobnie ok. 400-500 osób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Godzina: 14:00 Rozgrywki: II liga Miejsce: Stadion Garbarni Kraków, ul. Rydlówka 23 Koszt biletu: 5 zł (ulgowy) Bardzo fajny bilet. Mimo że ...